oludenizcablecar.net
gallery/babadag--oludeniz-fethiye

About us

Fethiye’s first cable line will soon be built in ovacik – ölüdeniz. Cablecar elevator will start from ovacik all the way up to babadag 1969mt. World’s most popular paragliding takeoff point,allowing visitors to see the forest, animals worlds most beautiful view of ölüdeniz the blue lagoon, as well as the historical kayakoy(ghost town), fethiye city and breathtakin views of the bays,coves,beaches and inlets right under their feet. Cablecar will be ready in 2 years time. This will allow all tourist and locals to visit the babdag mountain and spend sometime there and do paragliding if wanted to.

Paragliding companies will also use the great advantage of this new cablecar to carry their gliders up to takeoff are very easy rather than waiting for a transport takes 45 minutes drive and not very frequent.

Fethiye 1980’li yıllardan  beri beklediği teleferik hayali gerçekleşiyor.

 

Fethiye ölüdeniz de yapılması planlanan teleferik projesinin yapımına bu yıl ( 2017 ) başlanıyor, projenin tamamlanmasının 2 yılı bulması bekleniyor.

Fethiye ve bölge turizmine yeni bir soluk getirecek olan teleferik projesi sayesinde, hemen hemen herkes yamaç paraşütünün mekkesi olarak bilinen dünyanın en popüler yamaç paraşütü kalkış alanı olan babadag’ın zirvesine kolayca ulaşabilecek. Ovacıkta yapılması başlanan hattın bir diğer ucu ise babdag 1969mt ye kadar ulaşacak. Teleferiğin getireceği kolaylık sayesine herkes, dünyanın bu en güzel yerlerini havadan da görebilecek, dünyanın en güzel plajı olan oludenizi, kayaköyü ve dünyanın en güzel koylarını, adalarını, deniz ve dağ manzaralarını ayaklarının altından akıp gidisini izleme şansına sahip olacak. Dileyen sadece en güzel manzaraları izlemek,dileyen yamaç parasutu heyecanını yasamak için teleferiğin getireceği kolaylık ve imkanlardan faydalanabilecek. Yamaç paraşütü firmalarının omuzundan da buyuk bir yuk kaldıracak olan teleferik projesinin tamamlanması ile bölge turizminin çok daha yüksek noktalara geleceği şimdiden aşikar.

 

8-10 Kişilik kabinlerin yapılacağı teleferik hattı Tek halatlı ayrılabilir klemensli teleferik sistemi ve telesiyej hatları ile günübirlik ve sosyal tesislerin yapımı ile babadağ zirvesi bir cazibe merkezi haline getirilecek